חשיפה ראשונה של מיזם חברתי-כלכלי

שני שותפים יצאו לדרך
שני שותפים יצאו לדרך. אסף אנגל ועמי גרינבאום

עד כה לא ממש כתבתי על נדל"ן בבלוג שלי, אבל בגלל התתעסקות היומיומית שלי עם הנושא החלטתי לגעת בו ולהביא חשיפה של מיזם חברתי-כלכלי ראשון לשינוי נורמת רכישת הדירות בישראל שאף אחד עוד לא כתב עליו. אתם מוזמנים לעשות share ולהפיץ את הפוסט כדי שכמה שיותר אנשים יחשפו אליו ויחסכו כסף במידה והם באים לרכוש דירה חדשה.

החברה מלווה ללא עלות רוכשי דירות מיזמים או קבלנים (לא דירות יד שנייה!) החל משלב ניתוח הצרכים של הרוכש, הבנת התקציב וניצולו בדרך האופטימלית, בחירת מסלול משכנתא מתאים ואטרקטיבי ועוזרת לבחור את הדירה הנכונה וגם איך להשיג אותה במחיר הנכון.

החברה מנהלת משא ומתן מתוך עמדה של כח קנייה וניסיון ומפחיתה עשרות עד מאות אלפי שקלים לכל רוכש בעסקאות פרטניות.

שותפות למיזם: "גיאוקרטוגרפיה" בראשות פרופ' דגני והבנק הבינ"ל.

החברה פעילה כ-4 חודשים, זוכה לשיתוף פעולה מדהים! מכ-95% מהיזמים הגדולים בפריסה ארצית, עם יותר מ-25 עסקאות וחיסכון מצטבר של למעלה ממיליון ש"ח. כיום, כל הגורמים המעורבים בשוק מחוייבים לנכס, למעט "גדות" שמתחייבת גם באמצעות המודל העסקי לייצג אך ורק את אינטרס הרוכשים.

ומי עומד מאחורי המיזם?

עמי גרינבאום, בעל שליטה ומנכ"ל משותף. עו"ד ונוטריון המתמחה בעסקאות נדל"ן ובמיסוי נדל"ן על כל היבטיו. היועץ המשפטי של ועידת ישראל לתחבורה, שוטר מתנדב במשטרת ישראל. יליד 1973, מתגורר במושב בן שמן.

אסף אנגל, בעל שליטה ומנכ"ל משותף. יועץ שיווק לחברות הנדל"ן ב-8 השנים האחרונות. בעל הזיכיון על זירת הנדל"ן 'נדל"ן מרקט' מבית The Marker. חבר הועד המנהל בעמותת "שניר לשוויון הזדמנויות בחינוך." יליד 1978, מתגורר בקרית אונו.

גדות נדל"ן הוקמה בשנת 2011 בעקבות המחאה החברתית מתוך הבנה שיש צורך בגישור בין הצרכן לבין הקבלן על מנת לאפשר לאנשים בכלל את האפשרות לרכוש דירה בצורה נכונה ובמחיר נכון. השירות של החברה הוא חינמי עד לרכישה. המודל הכלכלי שלה הוא תשלום רק מתוך החיסכון המוכח שהושג לצרכן.

התהליך

 תהליך העבודה מורכב למעשה משני אלמנטים מרכזיים.

  • ניתוח צרכים ואיתור הדירה הנכונה לצרכן על בסיס הצרכים האמיתיים שלו. בשלב ראשון עוסקים בניתוח צרכי הלקוח בלבד. וזאת על ידי הגדרת צרכי הלקוח והמשפחה,יכולות כלכליות, הבנת רצונות  ועוד. תוצר הפעילות  הוא הגדרה ברורה של דירה/פרוייקט/שכונה רצויה או מגוון אופציות בינהן ניתן לבחור על בסיס מו"מ.לאחר מכן, מוצעים ע"י החברה ללקוח, מס' פרויקטים/ דירות העונות בהתאמה מלאה על הצרכים שלו ושלו בלבד.

  • מו"מ מול יזם הפרוייקט על מחיר הדירה שהצלחתו נובעת מכוח קנייה וידע על השוק (אנחנו לא מתיימרים לדעת לדפוק על שולחן חזק יותר מכל אחד אחר…)

חשוב לציין כי לגדות נדל"ן מגיעים לקוחות מסוגים שונים חלקם בתחילת שלב הרכישה כאשר הם כלל לא מכירים את השוק ואין להם כל עמדה על רכישה וחלקם בקצה השני, לאחר שהם כבר יודעים איזה דירה הם רוצים בפרוייקט ספציפי. כל לקוח מקבל את השירות אותו הם צריכים החל מייעוץ מלא ועד עזרה במו"מ בלבד.

את מי מייצגת החברה

גדות נדל"ן מייצגת את הרוכשים בלבד. היא לא מוכרת מלאי של קבלנים או מקבלת איזה שהוא תשלום מהם. האינטרס היחיד שלה הוא טובת הרוכש. יחד עם זאת, אופי הפעילות של החברה הוא כזה של הבנה וכבוד הדדי עם היזמים והקבלנים. כהוכחה לכך, גדות נדל"ן עובדת עם 90-95% מהיזמים המרכזיים במדינת ישראל בכלל המדינה.

גדות נדל"ן לא הגיעה לשוק בשביל למכור עודפים או על בסיס עמלות, אלא לעזור לצרכנים בעיקר אך גם ליזמים להתאים דירות נכונות ללקוחות נכונים.

ומה כבר עשו עד עכשיו?

בשלושה חודשי פעילות במסגרת של פיילוט, סגרה גדות נדל"ן 19 עסקאות וזאת מתחת לרדאר וללא פרסום. טווחי החיסכון שהושגו ללקוחות נעו בין 10,000 ₪ לדירה ועד 121,000 ₪ לדירה. גדות נדל"ן מטפלת היום בשלבים שונים של למעלה מ-100 רוכשי דירה נוספים.

שותפים לדרך

גדות נדל"ן תשתף פעולה עם כל גוף אשר יציע הצעה אובייקטיבית ונכונה לצרכן. נכון לכרגע משתפת החברה פעולה עם גיאוקרטוגרפיה לצורך ניתוח גיאוגרפי ודמוגרפי בהתאמת איזור מגורים ועם הבנק הבין-לאומי לצורך הבטחת משכנתא מיטבית עבור לקוחותיה. גדות נדל"ן שוב מדגישה כי היא לא מקבלת תשלום עבור שיתופי פעולה אלה.

כמה מילות סיכום

גדות נדלן למעשה באה לפתור את חוסר האיזון המובנה בין הצדדים בעיסקת רכישת דירה. בין יזמים המוכרים מאות דירות בחודש לקונה שמבצע רכישה כזו פעם בחיים ללא ניסיון מוקדם.

החברה שמה במרכזה את ההבנה כי ידע חוסך כסף ולא רק מו"מ קשוח, וכי עליה לעזור לרוכש המתאים למצוא את הדירה המתאימה בין כל הדיסאינפורמציה הקיימת בשוק.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s