פרויקט עצירת נשירת השיער

בקליניקה. צילום: אביגיל לאפין גרא

אף אשה לא מרוצה מהמראה שלה, תמיד יש משהו קטן שמפריע לה. אני בטוחה שגם לבר רפאלי יש איזה משהו שמבאס אותה (או שלא). אצלי זה תמיד היה השיער הדליל שכל הזמן נושר, ושום דבר לא מאט את זה. לא שמפו מיוחד, לא ויטמינים, כלום. השנה החלטתי לטפל בזה בכל הכוח וביררתי על כמה אפשרויות ממוקדות של מומחים בתחום, ובסוף בחרתי ללכת לטיפול אצל שמואל גונן ב"מכון לשיפור שיער".

'המכון לשיפור שיער' היא קליניקה טיפולית, בעלת ניסיון עשיר בטיפול במצבים של נשירת שיער, אלופציה אראטה והתקרחות, מאחוריה מעל 20 אלף מטופלים ב-28 שנים. הטיפול בקליניקה מתבצע באמצעות התכשיר Hair Up, תכשיר טבעי ייחודי המהווה פריצת דרך בטיפול כנגד נשירה ואובדן שיער, בליווי אישי ופרטני. התכשיר הצמחי בצורת ג'ל למריחה חיצונית על הקרקפת שהוכח במחקרים קליניים כמחזק את זקיקי השיער, מעודד את צמיחתו ומשפר את מראה ומרקם השיער.

המוצר הטבעי לטיפול בשיער. צילום: אביגיל לאפין גרא

Hair Up הפתרון הטבעי לבעיות שיער וקרקפת, הוא תכשיר טיפולי טבעי וייחודי, בצורה של ג'ל למריחה חיצונית על הקרקפת, שהוכח במחקרים קליניים כמחזק את זקיקי השיער, מעודד את צמיחתו (כאשר זקיקי השיער חיים) ומשפר את מראה ומרקם השיער. התכשיר הטיפולי יעיל ובטוח לשימוש בנשים, גברים וילדים. התכשיר מורכב מ- 100% חומרים פעילים טבעיים, ומאושר על ידי משרד הבריאות הישראלי ורשויות הבריאות ביפן. מעבר לעידוד הצמיחה ושיפור מרקם ומראה השיער, שנראה חיוני יותר, התכשיר בולם נשירת שיער ומסייע בניקוי הקרקפת מקשקשים וסבוריאה. עד היום השתמשו בתכשיר מעל ל- 20 אלף מטופלים לאורך 28 שנים. כפי שמסביר שמואל גונן, מדען ומייסד 'המכון לשיפור שיער': "התכשיר הטבעי מורכב ממספר צמחים הפועלים במספר מנגנונים – צמחים בעלי השפעה נוגדת חמצון המנטרלים את השפעת החומרים המזיקים באזור שורש השערה, צמחים המרגיעים את מערכת העצבים, צמחים נוגדי דלקת, ותמציות צמחים המרחיבות את נימי הדם, ומגבירות את זרימת הדם ואת ההזנה החיונית לשורש השערה. בנוסף, תמציות אלו מסייעות בניקוי הקרקפת מקשקשים וסבוריאה, שהינם מגורמי הנשירה המובילים, ללא כל תופעות לוואי שליליות משמעותיות". כל תמציות צמחי המרפא בטוחות לשימוש על פי ה- PCPC (מועצת מוצרי הטיפוח והקוסמטיקה).

הניסיון הרב שהצטבר בטיפול בתכשיר, מראה את התאמתו לרוב סוגי הנשירה ואובדן השיער. התכשיר מבוסס על חומרים פעילים טבעיים בלבד, וכאשר מושגות התוצאות הרצויות ניתן להפסיק את השימוש בהדרגה.

המרכיבים. צילום: אביגיל לאפין גרא

למי זה מתאים?

לכולם. Hair Up הוא טיפול טבעי המהווה אלטרנטיבה טובה לטיפול הקיים היום בנשים, גברים וילדים, ומכיל צמחים המותרים לשימוש גם בנשים מניקות הסובלות מנשירה ואובדן שיער. כמובן שצריך לבוא לאבחון אצל גונן כדי להבין מה הסיבה לבעיית הנשירה.

 שאר הטיפולים הלא טבעיים הקיימים בשוק כרוכים בתופעות לוואי רבות, וביניהן השפעה על המערכת ההורמונלית של הגוף, כולל פגיעה אפשרית בתפקוד המיני אצל גברים, ושיעור יתר בכל חלקי הגוף אצל נשים. בנוסף, הטיפולים התרופתיים ממכרים ומכאן שעם הפסקת הטיפול בהם חלה נסיגה משמעותית. אמצעי הטיפול האחרים באלופציה אראטה כוללים מתן סטרואידים בצורות שונות כגון משחות, זריקות לקרקפת, כדורים ואפילו אינפוזיה של קורטיזון לווריד במשך שלושה ימים לאורך מספר חודשים  (פרוצדורה שניתנת אף לילדים קטנים). במקרים רבים אלופציה אראטה מתפרצת במצב של לחץ בדרגה גבוהה או טראומה של הגוף, במהלכם המערכת החיסונית תוקפת את שורשי השיער. לכן, הטיפול הסטרואידי נועד להחליש את המערכת החיסונית, אך כתוצאה ממנו נחלשת המערכת החיסונית כולה, על כל ההשלכות הנגזרות מכך על המצב הבריאותי הכללי, מה שאינו מתקיים בטיפול הטבעי.

ההתנסות שלי

***כשהייתי בקליניקה נחשפתי לכמה מטופלים, שוחחתי עם כמה וכולם היו מרוצים. הם דיווחו על שיפור משמעותי בלי תופעות לוואי ובלי אלרגיות (אני עצמי אלרגית לדברים שונים ביניהם צמחים, והיה חשוב לי להבין שלא אפתח אלרגיה לחומר).

הטיפול שהותאם לי הוא למרוח פעם ביומיים את הג'ל על השיער כשהוא יבש למשך שעה עד שעתיים (יש לו ריח עדין ונעים) ואז לחפוף בשמפו המיוחד שקיבלתי. עם השמפו המיוחד שקיבלתי אני צריכה לחפוף כל יום.

וזה גם החיסרון בטיפול (לפחות מבחינתי)- שאני צריכה בכל יום במשך חודש לחפוף את השיער בשמפו המיוחד שקיבלתי. זה מוריד לי את הצבע בשיער ואני לא יכולה בינתיים לצבוע, מה שאומר שאני הולכת להיראות טבעית, טבעית מדי, בשבועות הקרובים.

חיסרון נוסף- בגלל לידת הבת שלי קו השיער במצח נסוג, ואי אפשר להצמיח שיער איפה שהיה לי פעם ולא גדל יותר.

על הדרך מר גונן המליץ לי בצביעה להשתמש במי חמצן לא יותר מ-6% ולהשתמש במסרק ולא במברשת שקורעת את השיער. מה שכן יש מברשות מיוחדות שלא קורעות שיער ומיועדות לקשרים. לחצו כאן.

אני מבטיחה לדווח בעוד שבועיים או חודש אם יש שיפור בנשירה בפוסט נוסף.

שאלתי את מר גונן מספר שאלות בביקורי אצלו.

איך גילית את החומר הזה? איך זה התחיל?

"במהלך השירות הצבאי אותו עשיתי בסיני, חטפתי פגיעה בעור מהשמש, מה שגרר גם נשירת שיער. התחלתי לבדוק מספר חומרים ופניתי למומחה צמחים שפגשתי, עד שעליתי על הנוסחה המתאימה. כשגיליתי שהנשירה פחתה והשיער החל לצמוח סירבתי להאמין והפצתי בקרב חברים שאמרו שזה עובד גם להם. בהמשך עזבתי את כל עיסוקי והתמסרתי למוצר ולפיתוחו. לפני 35 שנה הקמתי את החברה ומאז אני ממשיך את הדרך וגם בתי".

אילו סוגי התקרחות יש?

"יש אלופציה אנדרוגנית- התקרחות גברית, בה מטפלים כיום ע"י מינוקסידיל, תרופה להורדת לחץ דם, אבל אם מפסיקים לקחת אותה הנשירה חוזרת. לבעיה זו יש גם תרופה בשם פרופסיה שמנטרלת את ההורמון הגברי, אבל אני לא מטפל בלקוחות שהשתמשו בתרופה. סוג נוסף הוא אלופציה אראטה, התקרחות מוקדית, בה נותנים סטרואידים או משחות שפוגעים במערכת החיסונית. הפתרון שאני מספק הוא טבעי לחלוטין ולא פוגע בשום דבר".

מחקר שנוהל על ידי דוקטור ענת יפה, מבית חולים הלל יפה, ובעזרתה של דוקטור יעל ניר מחברת ספריג מארה"ב, בדק את תוצאות הטיפול בתכשיר Hair Up במטופלים הקשים ביותר שסבלו מהתקרחות מלאה והיו ללא שיער על הקרקפת. רובם היו לאחר כישלון של טיפולים אחרים ובכללם סטרואידים. תוצאות המחקר הראו שהטיפול הטבעי באמצעות Hair Up היה אפקטיבי פי 4 מהטיפולים הקיימים היום בשוק ובכללם סטרואידים. כמעט למחצית מהמטופלים צמח שיער שנראה מלא, וזאת בהשוואה ל- 10% הצלחה בלבד בטיפול בסטרואידים, כפי שמתועד בספרות הרפואית. המחקר הראה שהתכשיר ללא תופעות לוואי סיסטמיות, וזאת בניגוד גמור לתופעות הלוואי הקשות של טיפול בסטרואידים.

שמואל גונן ובתו מרגנית גונן-שחר. צילום: Atara Moshka
צילום: Atara Moshka

קצת על המייסד ודור ההמשך:

שמואל גונן, מייסד 'המכון לשיפור שיער' וממציא Hair Up הוא מדען, מוסמך למדעים, האוניברסיטה העברית בירושלים. שימש בעברו כממונה על המחקר והפרויקטים במשרד החקלאות בישראל, ומנכ"ל המכון לחקר התעשייה. חבר באגודת הנאמנים של 'מכון ויצמן למדע' ברחובות. ייסד את מסלול ההשתלמות בהוראת צמחי מרפא לרופאים ורוקחים באוניברסיטה העברית, ושימש כראש הפורום הטכנולוגי-תעשייתי של המרכז לחיזוי טכנולוגי באוניברסיטת תל אביב. ב-30 השנים האחרונות עוסק במחקר ובפיתוח תכשירים רפואיים וביולוגים, ובמיוחד בפיתוח תכשירים טבעיים על בסיס צמחי מרפא, הרשומים על שמו בישראל ובארצות הברית.

לצדו, מנהלת את המכון בתו, מרגנית גונן – שחר, בוגרת כימיה בהצטינות B.Sc במסלול מורחב באוניברסיטה העברית בירושלים. תזונאית הוליסטית  והרבליסטית קלינית CI.H. בעלת למעלה מ-15 שנות ניסיון בתחום התרופות בישראל. עבדה בחברות תרופות מובילות ובעלת ידע וניסיון רב בניהול מוצרים בחברות פרמקולוגיות. בשנת 2002 זכתה בתואר מנהלת מוצר מצטיינת עולמית, על עבודתה בניהול מוצר בתחום לחץ הדם בישראל. במהלך עבודתה נהלה קשר רציף עם רופאים מובילים בארץ ובעולם, והכשירה והובילה נציגי שווק בעבודתם מול הקהילה הרפואית בישראל. בשנת 2007 עזבה תפקיד בכיר בתחום התרופות, כדי להתמחות ב'מכון לשיפור שיער' לטיפול בבעיות שיער וקרקפת בהנהלתו של אביה, שמואל גונן. בנוסף, בעלת M.A. במדיניות ציבורית באוניברסיטת תל אביב, התמחות בתקציב.

לאתר 

פייסבוק

כתובת: רחוב אבא הילל 7 רמת גן, בית סילבר, קומה 6 חדר 20

טלפון: 03-6165875 03-6165866


מחשבה אחת על “פרויקט עצירת נשירת השיער

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s