ASKOLL הקטנוע החשמלי

אם יש לכם את אחד המותגים הללו אצלכם בבית: PANASONIC AEG, LG, SIEMENS , MIELLE ,BOSCH  GENERAL ELECTRIC, HOOVER – זה אומר שיש לכם כנראה בבית מנוע של Askoll , אחת מיצרניות המנועים הגדולות בעולם, המחזיקה באין ספור פטנטים בתחום החשמל ומאות מהנדסים העוסקים בפיתוח.

חברת Askoll היא ספקית מרכזית לתעשיית מכשירי החשמל הביתיים ומשאבות המים ומספקת לא פחות מ-200.000 מנועים ביום!

בשנת 2014 החליטה החברה להקים חטיבה חדשה וירוקה ל- green mobility –Askoll EVA S.P.A.) ELECTRIC VEHICLE ASKOLL). החטיבה כוללת תכנון וייצור של  אופניים וקטנועים חשמליים המיועדים בעיקר להשכרה ולעסקים, אך גם לסקטור הפרטי. הקטנועים המיוצרים ומורכבים באיטליה במפעלי Askoll , כאשר כל רכיבי החשמל והאלקטרוניקה מתוכננים ומיוצרים באיטליה, ואת סוללות מספקת חברת סמסונג.

קטנועי החברה תוכננו לעמוד בשימוש אינטנסיבי של חברות שיתוף, השכרה ועסקי שליחויות ברחבי אירופה, מרכיב ההופך את אמינות הכלי וקלות התפעול למשתנה חשוב ביותר למשתמש עיסקי, וגם ללקוח הפרטי. Askoll הגדילה לעשות באיטליה וברחבי אירופה, והיא שותפה במיזמי תחבורת ה-SHARING. כך למעשה הופכת החברה לאחת מהבודדות בעולם שהיא גם לקוח הקצה (חברות ההשכרה), המתכנן והיצרן, דבר הניכר בתכנון הקטנוע ובהקפדה בפרטים הקטנים.

קטנוע חשמלי אסקול

בין לקוחות Askoll ברחבי אירופה ניתן למנות את הדואר האוסטרי, הדואר השוויצרי, פיצריות ועסקי מזון עממי כדומינוס פיצה איטליה, פיצה האט, חברות שילוח איטלקיות, וחברות להשכרת קטנועים לתחבורה שיתופית באיטליה ובערים נוספות באירופה כגון פאריז. בלונדון, שבה מרכז העיר סגור לתחבורה מזהמת, עסקי השליחויות במרכז העיר מחויבים להשתמש בכלים חשמליים ירוקים, צעד המתבקש גם בישראל ויתרום להפחתת זיהום הסביבה.

קבוצת HM מוטורס, יבואנית Askoll לישראל, רואה בכלי זה פתרון מהיר וזול לעומסי התנועה הכבדים בכניסה לערים הגדולות, לבעיית זיהום האוויר הגדולה בערים ולשרות האיטי והלקוי של התחבורה הציבורית בישראל. קבוצת HM מוטורס משרתת ומוכרת כלים חשמליים לשימוש עסקי מעל לשנתיים. הניסיון שצברה בארץ לצד הניסיון המצטבר של חברת Askoll בחו"ל – הם היתרון העיקרי של החברה על פני חברות אחרות בתחום.

הבחירה ב-Askoll כמותג הנכון לשיווק בישראל, זאת מבין מגוון המותגים הנמכרים בעולם, היא בזכות הקשר החם בין החברות, הניסיון הרב שמחזיקה חברת האם האיטלקית וכמובן בזכות הפריסה הרחבה של הכלים באירופה, אצל לקוחות עסקיים רבים, דבר המוכיח כי מדובר בכלי אמין, בטוח וזול לתחזוקה. מראה הכלי האיטלקי, המעוצב עם לוק אורבני עכשווי, רק מוסיף לחוויית השימוש בו ומוכיח שלא צריך להשקיע עשרות אלפי שקלים כדי להיות עדכני ולרכוב בסטייל.

כל קטנוע של Askoll מצויד ב- 2 סוללות, קלות משקל (8.1 ק"ג) ונטענות מלא תוך 6.5 שעות בלבד. סוללות הנשלפות ונוחות לנשיאה למשרד או בבית, שם ניתן לטעון אותן בעזרת מטען המגיע עם הקטנוע, ישר מרשת החשמל הביתית. המשקל הנמוך ביחס למתחרים (פחות מ-90 ק"ג עם שתי סוללות!), פשטות התפעול והנדסת האנוש המתקדמת, הופכים את הכלי לכזה המתאים למבוגרים, לנשים ולצעירים כאחד.

טווח נסיעה המרבי של קטנוע Askoll מגיע עד ל- 96 ק"מ. המהירות המרבית של הכלי נעה סביב 70 קמ"ש והיא מתאימה לשינוע בסביבה עירונית ולתנועה בפקקים. Askoll מצויד במערכת בלימה משולבת (CBS), תאורת LED מלאה, צג מחוונים גדול ופשוט לקריאה, סבל מובנה אחורי מקורי, תא מסמכים ננעל, וו תליה לשקיות ורגלית אמצע קלה לשימוש. כל אלו הופכים אותו לכלי פרקטי ונוח לשימוש יומיומי בעיר, מבלי שתדרשו לעבור יותר בתחנות דלק ומבלי שתדרשו להוציא סכומים גבוהים על תיקונים וטיפולים (לעומת קטנוע בנזין).

ASKOLL – דרך חדשה לנוע בעיר

שיטת השיווק הייחודית של Askoll:

הקנייה המקוונת נכנסת גם לתחום הקטנועים הדו גלגליים עם השקת אתר הבית של Askoll ישראל, מבית קבוצת HM מוטורס. אתר הבית, כך יוכלו הלקוחות להזמין את הקטנוע, לאחר בחירת הדגם והצבע. עם ביצוע התשלום, יוכל הרוכש לבצע איסוף של הכלי בנקודות שירות ומסירה בפריסה ארצית. בהמשך ניתן יהיה אף לקבל את הכלי (בתוספת תשלום) עד לפתח הבית עם נציג החברה שיעניק ללקוח הדרכה אישית בנוגע לקטנוע החשמלי. בנוסף תקיים החברה באופן קבוע, ימי הדגמה במרכזי הערים הגדולות, בהם לקוחות פוטנציאלים יוכלו לבחון את הכלים מקרוב, כחלק מהאסטרטגיה השיווקית של החברה.

מחירון מוצר לפי 2 דגמים:

ES3, מנוע בעוצמה 2700 וואט, סוללה בקיבולת של 2820 וואט לשעה, מתח 54 וולט –  16,900 ₪

EVO, מנוע בעוצמה 2700 וואט, סוללה בקיבולת של 2820 וואט לשעה, מתח 54 וולט – 17,900 ₪

לחצו פה לאתר

חברת ה.מ. ישראל בע"מ באה לעולם בשנת 2009 ע"י האחים עופר, איתי, ותומר לויתן.

שלושת האחים, אשר גדלו במושב בית חנניה למרגלות הר הכרמל, נדבקו בילדותם בחיידק הדו גלגלי זאת לאחר שסיימו לרכב על כל דבר אפשרי החל מפרות, חמורים וסוסים… השלב הבא שהתבקש אפוא היה סוס ממונע…

בסוף שנת 2018 התגלגלה לידיהם הזדמנות עסקית לייבא ארצה את מוצרי חברת HM MOTO  האיטלקית, שהייתה למעשה הזרוע האירופאית של חברת הונדה איטליה ועסקה בייצור אופנועי השטח של חברת HONDA תחת תקינה אירופאית.

האחים אשר מגיל צעיר חלמו, נשמו, וחיו את אופנועי השטח של HONDA  לא היססו וקפצו על ההזדמנות. הם החליטו לקחת את אהבתם הגדולה ואת תשוקות הילדות והנערות שלהם ולהפוך אותן למיזם עסקי.

כך הוקמה ונוסדה חברת ה.מ.ישראל בע"מ כשהאותיות מסמנות את ראשי התיבות של החברות הונדה מונטסה, ה' מסמנת את הונדה והאות מ' מציינת את מונטסה, בזהה לשם האיטלקי.

לאור אהבתם והתמחותם של האחים לתחום אופנועי השטח נוספו לקבוצה במהלך השנים הראשונות מספר מותגי שטח אחרים שהבולטים בינם הם SHERCO  הצרפתית וajp  הפורטוגלית.

לצידם הגשימו האחים חלום ילדות נוסף והחלו לייבא ארצה את אופנועי הכביש האגדיים של יצרן האופנועים האיטלקי  MV AUGUSTA .

שנת 2015 מהווה נקודת ציון חשובה בתולדות החברה.

בשנה זו הפכה החברה לחברת בת של חברת לויתן סחר ומוצרים חקלאיים בע"מ , חברה ותיקה שנוסדה לפני 40 שנה ונמצאת בבעלות משפחת לויתן אשר עוסקת ביבוא, ייצור, ושיווק מוצרי בשר כשרים ברמה הגבוהה ביותר. עם הפיכתה לחברה בת הועתקה פעילות יבוא האופנועים מתל אביב לאזור התעשייה מפעלים אזוריים גרנות, מול קיבוץ גן שמואל, שם שוכן המטה של חברת לויתן.

הכוונה במעבר הייתה לרכז את כל הכוחות במקום אחד ולהנות משירותי תמיכה לוגיסטיים, תפעוליים וניהוליים של חברת לויתן.

בעקבות המעבר וההבנה כי החברה הפכה להיות חברה בעלת מספר מותגים ייחודיים הפועלים במספר תחומים, נעשה תהליך חשיבה ומיתוג מחדש, אשר הביאו לאוויר העולם את השם קבוצת HM  מוטורס, משפחה של מותגים. כך נחנך אולם תצוגה גדול, משרדים, מחסנים ומוסך מרכזי.

עם ההבנה כי העולם שלנו משתנה לאיטו וצועד למחוזות החשמליים החלה החברה לאחר שהסתמכה על מחקר שוק, לפנות ולאתר קטנועים ואופנועים חשמליים.

***********

המותג הראשון שהחברה בחרה לייבא היה E-MAX , תשלובת גרמנית, אוסטרלית, סינית בעלת ידע וניסיון בתחום הדו גלגלי החשמלי, המייצרת קטנועים ואופנועים חשמליים בתקינה אירופאית.

המשלוח הראשון של קטנועי שליחויות הגיע בשנת 2015 , ונמכר בעיקר בשוק המוסדי בין היתר לרשתות המזון המהיר, פיצה האט, בורגר ראנ'ץ ומקדונלדס.

מאז ועד היום ממשיכה החברה להעמיק את הפעילות שלה בתחום החשמלי מתוך אמונה, ותפיסה שהעולם בכלל ומדינת ישראל בפרט הופכים לרווים בכלי רכב אשר פוקקים את הכבישים ומזהמים את הכדור שלנו.


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s